Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

domy z Kontenerów Stryków

Prasówki

Rody z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego – Budownictwo modułowe to coraz bardziej przystępna gałąź przemysłu. Budownictwo kontenerowe, stanowiące jednym z sposobów budownictwa modułowego używane jest już do silnego i możliwie taniego budowania obiektów przemysłowych, gastronomicznych, biurowych, i nawet mieszkalnych. Co dobrze, z kontenerów coraz częściej łączy się szkoły, przedszkola, zaplecza sportowe albo te domki letniskowe. Dzieje się tak dlatego, że budynki z kontenerów znajdują zastosowanie prawie w wszystkiej dziedziny, a przedsiębiorstwa z kontenerów korzystają z coraz popularniejszego popytu. Jeszcze jedną wielką formą zastosowania kontenerów są pawilione handlowe oraz budynki socjalne.

domy z Kontenerów Krośniewice

Domy z kontenerów – hit czy kit?

Zobacz również Palarnia kawy sklep

Czyli toż możliwe, aby stworzyć komfortowy, skuteczny a do tego piękny budynek mieszkalny ze „naturalnego” kontenera? Oczywiście, że tak, zwłaszcza że nowe budownictwo, przedstawia się surowym, zimnym rodzajem i praktycznymi, wręcz geometrycznymi formami. Zbudowanie wygodnego rodzie z kontenerów stanowi nie tylko możliwe, ale także coraz modniejsze. Taki domek stanowi nie tylko znacznie tańszy w przygotowaniu, w zestawieniu do starego budownictwa, ale także znaczy go doskonała energooszczędność. Wygląda zatem na to, że rody z kontenerów są hitem idealnie uzupełniającym się w prowadzące trendy.

domy z Kontenerów Krośniewice

Budownictwo modułowe – na czym liczy budowa budynku z kontenera?

Do budowy rodów z kontenerów najczęściej wykorzystywane są kontenery morskie. Są one wykonane z samonośnej stalowej ramy, zrobionej z osobnych, walcowanych profili. Profile te są odpowiednio zabezpieczone przed korozją poprzez piaskowanie i pokrycie warstwą lakieru antykorozyjnego. Zewnętrzne ściany kontenera, sufit oraz podłoga zbudowane są z organizacji z blachy ocynkowanej, która usztywniana jest wzmocnieniami bocznymi, ponadto wypełnione są one produktem izolacyjnym, takim jak wełna mineralna lub płyty PUR.
domy z Kontenerów Krośniewice

We wyposażeniach budynków z kontenerów montowane są laminowane płyty wiórowe lub płyty kartonowo-gipsowe. Elewacje z zmian daje się na ostatniej tejże treści kiedy w wypadku tradycyjnego budownictwa.

domy z Kontenerów Krośniewice

zobacz również Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments