Jak Zainwestować W Ropę Naftową?

Jak zacząć inwestować w ropę naftową?

Prasówki

Jak zainwestować w ropę naftową? Niemalże każdy może sobie wyobrazić ropę naftową, czyli płynną substancję, z jakiej przetwarzane są paliwa, smary, asfalt, czy polimery, ale trudniej już sobie wyobrazić tą ropą handel. Słyszymy o ropociągach, ogromnych tankowcach a wartościach oferowanych za baryłkę, i jakich objętość, chociażby w najkrótszej skali, praktycznie wyklucza handel fizyczny. Mowa oczywiście o inwestorach indywidualnych, którzy raczej nie posiadają kwot umożliwiających zakup ropy przetransportowanej do każdego portu przez wielcy tankowiec. A przecież ropą handluje się codziennie i przechodząc do ostatniego punktu stosunkowo niskich pieniędzy. Jak czyli istnieje wtedy możliwe?

Jak Inwestować w ropę naftową?

Jak szybko zainwestować w ropę naftową?

Czy chodzi o podział zasobów przykładowego tankowca na części umożliwiające ich dostań, np. po parę beczek na łebka? Naprawdę nie! Kto i gdzie aby te beczki składował?! Drugą przeszkodą, że nawet bardziej drogą, gdy rozmawiamy o inwestowaniu, byłaby dokładna nieopłacalność tego gatunku handlu detalicznego w nawiązaniu do ropy naftowej.

Jak zarobić na taniejącej ropie?

Nawet w terminach wysokiej koniunktury, czyli stawkach za baryłkę w wysokości 160 dolarów, to przy wzrostach bardzo cennych, rzędu 10%, zysk wyniósłby 16 dolarów za baryłkę. Tylko, ile takich baryłek złożylibyśmy indywidualnie na swoim podwórku (o ile nie mieszkamy w budynku, bo w piwniczce zmieściłoby się może dwie, po wyrzuceniu roweru). Zarobek delikatny i złudny, a w niniejszym kolejnym wypadku zarobilibyśmy 32 dolary a chociaż wówczas, jeśli ktoś odebrał naszą ropę za darmo i darmo ją przywiózł, i jeżeli ktoś drugi nie ukradł nam w międzyczasie roweru.

 

Wygodne i naturalne pracowanie na ropie naftowej

Popularnym zabiegiem na inwestowanie w ropę naftową, i którego w żadnym razie nie polecamy w aktualnej sytuacji, jest inwestowanie długoterminowe za pomocą instrumentów finansowych. Chodzi o kupowanie jednostek funduszy ETF, i jakich wartość jest wybierana na platformie tych cen jednych rodzajów ropy naftowej.

Posiadają one swoją zaletę, a istnieje nią płynność, gdyż przekazać je można na jakiejś giełdzie i wciąż, ale… Zarabiamy jedynie wówczas, gdy cena ropy wzrasta. Inne, jak osoby funduszy inwestycyjnych z prezentacją na ropę są łatwo tym jedynym, a do ostatniego mają więcej wartości oraz doskonalsze wymagania finansowe, i nie są więc propozycją dla wszystkich.

Zarabianie na stokach cen ropy naftowej

Ta sytuacja na rynkach, a spowodowana pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 jest z większa trudna, a przynajmniej dla wszystkich tych, którzy inwestują pieniądze z szansą na wzrosty. Jak wtedy korzystać w Polsce, będąc więcej niemalże uwięzionym w zakładzie?

Kontrakty CFD

Nie wynajdziemy ich na własnej GPW, przecież toż żadna przeszkoda, ponieważ istnieje wiele domów maklerskich i budów, oferujących handel ropą na wszelkim etapie wtajemniczenia a przy małych środkach finansowych. W niniejszym wypadku polecane są zwłaszcza platformy, gdyż domy maklerskie są de facto pośrednikami, którzy jeszcze z ostatnich podstaw korzystają.

Przykładowa platforma do handlu ropą naftową dodatkowo nie tylko, to Oil Profit, gdzie przygodę z muzyką o konkretne pieniądze można zacząć już z 250 dolarów. Platforma umożliwia zawieranie kontraktów CFD, a istnieje więc najlepsza, najmocniejsza i obłożona najmniejszymi prowizjami forma handlu kontraktami na ropę.

Dodatkowo można na niej brać z dźwigni finansowej, jaka w Polsce dla inwestorów początkujących wynosi 1:33 (oznacza to, że chorując na koncie 250 dolarów możemy wykupić kontrakt wart 8250 dolarów i przy zakładzie na spadek o jakiś procent zarobić 82.5 dolara.

Szczegółowe zasady działania platformy oraz nabywania kontraktów są dostępne po zalogowaniu na karcie Jak Zainwestować W Ropę Naftową?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments