Kapusta kiszona król sklep Nowe Warpno

Zachodniopomorskie

Właściwości zdrowotne kiszonej kapusty są powszechnie znane. Istnieje ostatnie także popularny składnik wielu tradycyjnych, polskich potraw. Wśród przydatnych w interesach kiszonek różnego pochodzenia prawdziwą perełką jest kapusta kiszona płynąca z Zdrowego Gospodarstwa Rodzinnego Danuty i Piotra Król. Stary i rzetelny sposób produkcji sprawiają, że istnieje toż niewątpliwie inny produkt, o wyjątkowych walorach smakowych i prozdrowotnych.

Kapusta kiszona król sklep Golczewo

Duża zawartość witaminy C

Kapusta kiszona jest przydatnym składnikiem branym w lokalnej kuchni, który zazwyczaj spożywa się jesienią oraz zimą. Dlaczego? Kiszonki zawierają cenne probiotyki, które zasiedlając naszą florę bakteryjną są własną obronę przed doraźnymi infekcjami i podnoszą odporność przeciwko wirusom. Ukiszona (nie kwaszona!) kapusta jest prawdziwą skarbnicą dobrze przyswajalnej witaminy C, a też rutyny, jakie są znanymi składnikami aptecznych tabletek na siłę. Zamiast więc sięgać po medykamenty, dużo jest spożywać kapustę kiszoną, jaka istnieje w dodatku lekka i lekka. Najlepiej przy tym określać kapustę ze doświadczonych źródeł, takich jak właśnie Ekologiczne Gospodarstwo Domowe Danuty i Piotra Król, dostające się w Kinowie, nieopodal Kołobrzegu. Kapusta „Król” jest kiszona tradycyjnie w dębowych beczkach, a zastosowane do jej prac główki płyną z osobnej, ekologicznej plantacji rodziny.

kup traz
 

Kapusta kiszona król sklep Golczewo

Ekologiczna produkcja dla naszego zdrowia

W sezonach, kiedy przy uprawie warzyw i roślin najczęściej stosuje się środków chemicznych, jakie korzystają chronić rośliny przed robactwem i przyspieszyć ich rozwój, często mamy wątpliwości, lub nie uwolni się toż na swym zdrowiu. Nie przechodzi się te co mamić – smak takich warzyw pozostawia wiele do wymagania. Danuta i Piotr Król już wiele lat temu dali na ekologiczną uprawę, co powodowało wówczas zdziwienie, w wyniku liczyła się wówczas szybkość powstania produktu, nie jego cechę. Dzisiaj, z dopłatą synów, mogą pochwalić się wielkimi zyskami na ostatnim tłu. I ich kiszona kapusta, która wyrasta w dębowych beczkach, na wielkiej kołobrzeskiej solance, stanowi drinkiem z głównych produktów, które zajmują podniebienie smakoszy w wszystkiej już Polsce. Ważna również z wszystkim bogactwem zdrowotnych właściwości.

Kapusta kiszona król sklep Golczewo

Smak jak za zeszłych lat

Kiszenie kapusty dawno obecnemu istniałoby niezbędną czynnością, wykonywaną tradycyjnie w polach. Zimą nie było bowiem dojazdu do nowoczesnych owoców oraz warzyw, trzeba było wówczas zapewnić sobie i rodzinie odpowiednią ilość witamin. Dziś wiadomo nikt nie jest na obecne okresu, tymże znacznie że półki sklepowe uginają się z pozostałego rodzaju gotowych produktów. Trudno jednak spodziewać się, że smak takiej kapusty będzie płacił temu, co myślimy z dzieciństwa. Często też zamiast z kiszoną, można napotkać się z kapustą kwaszoną – nie mającą nic zgodnego ze dużym, naturalnym produktem. W przypadku kiszonej kapusty wynikającej z gospodarstwa „Król”, możemy stanowić oczywiści że styl i chrupkość są właśnie takie, jak wtedy. Tradycyjne jakości jej wykonania i jakość surowców oddziałują na to, że istnieje po prostu bogata i zdrowa. O wartości produktów Ekologicznego Gospodarstwa Rodzinnego Danuty i Piotra Król świadczy fakt, że w 2011 roku zostało członkkem Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorze Zachodnie. Nowe materiały, z jakich słynie ekologiczne gospodarstwo to m.in. ogórki kiszone oraz wyciągi z kiszonych warzyw.

Kapusta kiszona król sklep Golczewo

Idealna do surówki i bigosu

Do których potraw kapusta kiszona „Król” będzie doskonała? Sprawdzi się zarówno jedzona na surowo, kiedy również po ugotowaniu czy upieczeniu. Surówka do obiadu zrobiona z obecnej kapusty będzie wcale zła i jedząca, można ją kosztować i bez żadnych dodatków! Lubiany przez Polaków bigos będzie z serii wspaniale wyważony w apetytu a jeszcze bardziej korzystny. Kapusta kiszona to te ważny składnik farszu do pierogów z kasą i grzybami i pieczonych mięs. Pysznie smakuje też choćby zapiekana z żeberkami lub białą kiełbasą. Programów istnieje mnóstwo, wszystko zależy z naszej inwencji i zainteresowań kulinarnych. Wykorzystując kiszoną kapustę, czerpiącą ze sprawdzonego źródła przede wszystkim jesteśmy gwarancja, że dajemy sobie i naszym najbliższym, to co najciekawsze. Bez zbędnych polepszaczy i sztucznych składników. Tylko kapusta i solanka kołobrzeska – pyszne, ciężkie oraz silne.
Kapusta kiszona król sklep Golczewo

Zobacz również Kapusta Kiszona – Król

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments