Świat Według Kiepskich

Świat Według Kiepskich sezon 28

Prasówki

W jakiejś wrocławskiej kamienicy, nie nie gości nuda.

Świat Według Kiepskich sezon 13

Od lat, zwaśnione rodziny godzą się na wzajem, by potem przy dobrym trunku zgodzić się i planować kolejny wielki plan żeby zarobić, przy tymże się nie na działać.

Serial informuje o rodzinie Kiepskich, gdzie Ferdek, głowa rodziny jest kobietą bezrobotną, i samym jego zajeciem jest oglądanie tv i sporzywanie alkoholu. Żona Halina, od lat siedzi w pracy zdrowia, gdzie zdaza się jej stosować dodatkowe dyżury, by utrzymać piecioosobową rodzinę, w tym dwójkę dorosłych dzieci- Walda i Mariolkę i słabą matkę- Rozalię, która niecierpi Ferdka.

W grupie ciągle dołącza do spraw.

Kanalia, nazywany przez teściową Ferdek, notorycznie okrada babkę z renty, zabraniając jej przy tym oglodać ukochaną bajkę- Koziołka Matołka. Schorowana babka modli się, aby wreszcie Ferdek zniknął z ich rodziny.

Po sąsiedzku, na ostatnim tymże piętrze, mieszka Paździoch wraz z małżonką- Haliną. Rodziny bardzo dzielą się od siebie. Pazdzioch ma pewne zatrudnię. Działa na Wrocławskim bazarze, gdzie sprzedaje bieliznę, która była się powodem kpiny sąsiada Ferdka. Jego żona notorycznie krytykuje człowieka i obraża go w otoczeniu innych sąsiadów. Pomimo to, Marian kocha żonę i stara się wciąż dorównać jej wymaganiom i spełnia wszystkiej jej zachcianki.

zobacz również filmy online za darmo bez rejestracji

Tuż nad nimi mieszka Arnold Boczek. Pracownik pobliskiej żeni. Otyły sąsiad, który nie ma nieco. Mimo, że może wynosić na goscine żony Halinki, Ferdek wciąż obraża sąsiada i zleca mu obejmować się na jego piętro. Boczek tak mocno nie odpuszcza i wciąż podkrada się do wspólnej toalety na piętrze Mariana i Ferdka, gdzie uznaje się licznych kradzieży papieru toaletowego oraz żarówek. Arnold Boczek, słynie oraz z naiwności, często zwodzenie przez sąsiadów, zostaje ośmieszony i wyrzucony z piętra rodziny Kiepskich oraz Pazdziochow.

Ważna by powiedzieć, że kamienica przypomina wszą kolejną klatkę w tej stronie, jednak dzieją się tu rzeczy, jakie nie śniły się nawet fizjologom.

Od rana w zakładu Kiepskich można słyszeć krzyki i awantury. Znienawidzony przez teściową Ferdek, próbuje po raz drugi okraść Babkę z renty. Syn Walduś, kibicuje ojcu, z szansą na inne piwo, ponieważ oczywiście kiedy jego autor uwielbia alkoholowe trunki oraz męczę piłki nożnej. Z postępem czasu, podczas wyjazdu do USA, poznaje swoją żonę-Jolante, pazerna na pieniądze kobietę, która trzyma Waldusia pod pantoflem. Zachowanie kobiety nie podoba się Ferdkowi, dlatego otwarcie podkreśla, iż nie lubi innej wybranki syna.

Części są nowe i duże fantazji.

Mamy doczynienia z innymi z innej planety, kołem gospodyń wiejskich, teleturniejami czy nawet okazaniem się anioła stróża.

Sceny przedstawiają codzienne problemy z jakimi pragną zmagać się nasze rodziny.

Ciągle konflikty z znajomymi, skazane na porażkę interesy, wizytację forma i brak pracy, otwierają się na Halince, która pod groźba rozwodu, próbuje namówić człowieka do podjęcia się pracy.

Ferdek jednak ma, iż w tym terenu nie ma rzeczy dla mieszkańców z jego przygotowaniem i wybiera rozkręcić własny biznes.

Na zabieg miejsca z gwarancją nie można narzekać.

Jednym razem wraz z córką Mariolka weszli na plan założenia seks telefonu. Kolejnym razem Ferdek próbował budować ekskluzywny fotel, na którym można aby było dokładnie oglądać telewizję, pić piwo i masować sie. Kiedy także tenże scenariusz nie wypalił, nadszedł pomysł otwarcia biznesu z Marianem, który przy butelce wódki, próbuje zachęcić do wspólnej pracy Ferdka.

Niestety, plan i się nie powodzi, a sąsiedzi znów się kłócą.

Rywalizacja między sąsiadami wciąż powoduje zgrzyty.

Odchody na wycieraczce, podsłuchiwanie, plotkowanie i obrażanie.

Gdy po ciążącym i ciężkim wyzwań roku pnadszedl czas świętowania Bieżącego Roku, w zakładu Kiepskich budowany jest sylwester.

Goszczą na nim mieszkańcy kamienicy i prezes Kozłowski, który stanowię w ruchu małżeńskim z czwartą żoną, która otwarcie oznajmia, iż istnieje z prezesem wyłącznie dla pieniędzy. Wszystko potrafiło się wydawać normalnym wydarzeniem i chęcią naprawy relacji między sąsiadami, jednak Ferdek znów przechodzi na wojenną ścieżkę.

Kolejnym mieszkańcem kamienicy przy ulicy Ćwiartki ¾ jest Borysem. Sąsiad z upodobaniem do pornograficznych gazet i zagorzały katolik. Mało pojawia się jedną w okresach.

Samym z popularnych kolegów sąsiadów jest bezdomny Badura, pozostający na złomowisku. Jego pierwszym zajeciem jest sporzywanie alkoholu i rozmyślanie.

W serialu, pojawia się również Malinowska, ekspedientka, która często sprzedaje miezzkancą kamienicy na krechę, oraz Edzio, listonosz z poczuciem humoru, który tworzy co róż nowe rymowanki na materiał mieszkańców.

Świat według Kiepskich jest z decydowanie humorystycznym serialem, opowiadającym losy mieszkańców.

Bawi fanów już od 1999 roku, jak to nakręcono pierwszy odcinek.

Na starcie serialu, sceny nagrywane ubiegły w kamienicy, ale z postępem czasu wykonano rekonstrukcje miejsc w studio, gdzie nadal nakręcane są nowe odcinki. Losy mieszkańców kamienicy Ćwiartki ¾ możemy chodzić na Polsacie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments